نسخه چاپي ارسال به دوست

چگونه می توان به قیمت کارخانه خودرو خرید ؟

نحوه ثبت‌نام در مرحله دوم طرح یکپارچه عرضه خودرو

چگونه می توان به قیمت کارخانه خودرو خرید ؟

جزییات کامل و نحوه ثبت‌نام در مرحله دوم عرضه خودروهای داخلی اعلام  شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شرکت لیزینگ خودرو غدیر، بر اساس اطلاعیه‌ای که در سامانه یکپارچه منتشر شده است،

فرآیند ثبت‌نام برای شرکت در دومین طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی با افتتاح حساب وکالتی در بانک‌های اعلامی در سامانه و واریز وجه ، از روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت(فردا) آغاز می‌شود.

برای ثبت نام در فهرست نوبت دهی برای تمام خودروهای داخلی، موجودی حداقل یکصد میلیون تومان در حساب وکالتی الزامی است. این وجه اعتبار فقط برای شناسایی مشتریان واقعی در نظر گرفته شده است و برای همه متقاضیان طرح عادی و طرح حمایت از خانواده و جوانی الزامی است.

طبق برنامه اعلام شده، متقاضیان به مدت ۱۰ روز (تا ۲۹ اردیبهشت ماه) فرصت دارند برای تعریف حساب وکالتی به نام سازمان «حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان» اقدام کنند. بدین ترتیب از ۲۹ اردیبهشت تا ۳ خرداد اطلاعات واجدان شرایط برای حساب وکالتی با موجودی مسدود‌شده بررسی خواهد شد .

تنها متقاضیان دارای شرایط که اطلاعات آنها از سوی بانک ارسال شده است، می‌توانند از روز سه شنبه سوم خردادماه تا دهم این ماه نسبت به ثبت نام اولیه به منظور تشکیل فهرست نوبت دهی (فهرست انتظار) برای خودروی مورد نظر، در سامانه https://www.esalecar.ir اقدام کنند. امکان ثبت نام هر متقاضی که پیش از این درفهرست نوبت دهی طرح اول سامانه یکپارچه و خودروهای وارداتی قرار گرفته بود، وجود ندارد مگر آن که انصراف خود را تا تاریخ بیستم اردیبهشت ماه جاری در سامانه‌های مربوطه ثبت کنند.

پس از اعلام زمان بندی به متقاضیان و شکل‌گیری فهرست انتظار برای هر محصول، خودروساز موظف است تا هرگونه فراخوانی برای طرح فروش خودرو را که منطبق بر زمان بندی و نوبت دهی انجام شده باشد، اعلام کند.

در این مرحله، متقاضیانی که شرایط طرف تقاضا (مندرج در فراخوان) را دارند و وجه اعتبار لازم را در حساب وکالتی خود مسدود کرده‌اند، می‌توانند حداکثر ۵ اولویت را برای ثبت نام اولیه در فهرست نوبت دهی و یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی بر اساس فهرست انتظار انتخاب کنند.

طبق برنامه تنظیم شده، دهم تیرماه ۱۴۰۲ پایش پنج اولویت متقاضیان انجام و نتیجه نهایی در سامانه اعلام خواهد شد و از روز ۱۵ تیرماه، خودروسازان تنها براساس فهرست اولویت بندی برای هر محصول، به تدریج و در چارچوب زمان بندی، ثبت نام و انعقاد قرارداد فروش را برمبنای قیمت روز خودرو قطعی خواهند کرد و امکان واریز وجه توسط متقاضی بر اساس فراخوان خودروساز و بر مبنای زمان بندی اعلامی نیز میسر خواهد شد.

شرایط عمومی شرکت کنندگان در مرحله دوم عرضه یکپارچه خودروهای داخلی :

۱) حداقل سن مجاز متقاضیان خرید خودرو ۱۸ سال است.

۲) دارا بودن گواهینامه رانندگی معتبر (دارای تاریخ اعتبار ) برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

۳) متقاضیانی که طی ۴۸ ماهه گذشته در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا و طی ۲۴ ماهه گذشته از سایر شرکت‌های خودروسازی نسبت به ثبت نام و یا

صدور فاکتور (تمامی روش‌های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و ...) اقدام کرده‌اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

۴) متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

۵) انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به‌صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به‌صورت وکالتی ممنوع است.

۶) امکان صلح خودروی خریداری شده به غیر وجود ندارد.

۷) شرکت‌های خودروسازی موظفند روش‌های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند حداقل به مدت یک سال، از جمله رهن گرفتن سند خودرو را اتخاذ و اجرا کند.

۸) امکان ثبت نام و خرید خودرو برای اشخاص حقوقی وجود ندارد.

۹) در صورتی که در هریک از مراحل و فرآیند ثبت نام مشخص شود که متقاضی دارای شرایط ثبت نام نیست، ثبت نام وی کان لم یکن تلقی و وجه واریزی

(بدون پرداخت سود مشارکت و ...) برگردانده خواهد شد.

۱۰) در صورت بروز هرگونه تاخیر احتمالی در تحویل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، خسارت جبران تاخیر در تحویل، مطابق آیین نامه اجرایی قانون حمایت

از حقوق مصرف کنندگان خودرو و ابلاغیه های مرتبط که متعاقبا از طریق بخشنامه های فروش اطلاع رسانی می گردد، پرداخت خواهد شد.

۱۱) سایر موارد و شرایط بر اساس بخشنامه‌های صادره توسط شرکت‌های خودروسازی و قرارداد منعقده فی‌مابین با مشتریان خواهد بود.

۱۲) متقاضی می بایست اقدام به ایجاد صرفاً یک حساب وکالتی کند در غیراین صورت مسوولیت موضوع برعهده خود متقاضی است.

۱۳)  قرار نداشتن در فهرست اولویت های اعلامی نخستین طرح یکپارچه خودروهای داخلی و وارداتی و یا انصراف در طرح مذکور تا بیستم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

۱۴) هر کد ملی مجاز به خرید یک دستگاه خودرو از مجموع شرکت های خودروسازی است.

۱۵) طرح عادی شامل همه افراد با مشخصات فوق است و «طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» صرفا" مختص مادرانی است که دارای شرایط قانون

حمایت از خانواده وجوانی جمعیت که مورد تایید سازمان ثبت احوال کشور هستند. مسوولیت اشتباه در انتخاب طرح برعهده متقاضی است.

۱۶) متقاضیان ثبت نام می‌بایست شماره تلفن همراه ثبت شده به نام خود را در سامانه اعلام کنند؛ در غیر این صورت مسوولیت تطابق نداشتن شماره تلفن

همراه با کد ملی برعهده متقاضی است.

 

 381: تعداد نمایش/١٢:٣١ - سه شنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٢ / ٢٦١ :شماره خبر 


خروج